Przegląd pieca gazowego Viessmann

Czy warto płacić za regularne przeglądy gazowego kotła kondensacyjnego?

Odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna – TAK. Regularne przeglądy niosą ze sobą wiele korzyści:

  1. Utrzymanie wysokiej wydajności energetycznej: Regularne serwisowanie kotła gazowego pozwala na utrzymanie jego optymalnej wydajności. Czysty i dobrze utrzymany wymiennik ciepła sprawia, że kocioł zużywa mniej gazu, co przekłada się na niższe rachunki za energię.
  2. Bezpieczeństwo: Serwisowanie kotła gazowego pozwala na regularne sprawdzenie podzespołów kotła odpowiadających za bezpieczeństwo, takich jak zawór bezpieczeństwa czy przeponowe naczynie wzbiorcze.
  3. Wydłużenie żywotności: Przegląd kotła gazowego pozwala na wczesne wykrywanie i naprawę drobnych usterek oraz zapobiega większym uszkodzeniom. Regularne konserwacje mogą wydłużyć żywotność kotła, co pozwoli zaoszczędzić na kosztach jego wymiany w przyszłości.
  4. Utrzymanie gwarancji: W przypadku kotłów gazowych Viessmann, coroczne serwisowanie jest warunkiem utrzymania gwarancji. Zaniedbanie serwisu lub wykonanie go przez firmę nie posiadającą wymaganych uprawnień może skutkuje utratą gwarancji na urządzenie.
  5. Ochrona środowiska: Odpowiednio serwisowane i wyczyszczone urządzenie wpływa bezpośrednio na większą wydajność, mniejszą emisję CO2 i innych szkodliwych dla środowiska substancji.
Przegląd kotła Viessmann Częstochowa

Wymiennik ciepła przed czyszczeniem

Przegląd pieca Viessmann Częstochowa

Wymiennik ciepła po czyszczeniu

Call Now Button